Seramik Çamur

Seramik Çamur

Geçmiş dönemlerde daha çok ev içi kullanım için gereçler yapmakta kullanılan seramik çamur günümüzde bir hobi aracı olarak kullanılmaya başlanmıştır. Kullanım noktasına göre işlenebilecek farklı seramik çamurları bulunmaktadır. Kolaylıkla şekil alabildiğinden ellerinizle çalışarak hayalinizde ki objeyi gerçeğe dökebilirsiniz. Böylece söz konusu ürünlerin pratik bir kullanım özelliğine sahip olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

Hem kendinizi stresten uzaklaştıracak bir uğraşı olur hem de evinizde sergileyebileceğiniz ya da dostlarınıza hediye edebileceğiniz hoş objeler ortaya çıkarabilirsiniz. Boyanabilir özellikledir. Akrilik boyalarla renklendirebilirsiniz. Sırlama işlemiyle dayanıklılığını artırıp daha kullanışlı hale getirmek mümkündür. Seramik çamurunun son zamanlarda etkili bir düzeyde ilgi gördüğünü rahatlıkla ifade edebiliriz.

Seramik Çamur Kullanım Alanları

Fincanlar, dekoratif ürünler, takılar üretmekte kullanabileceğiniz seramik çamur ile yapılacaklar sizin yeteneğinize ve işleme bilginize göre değişir. Kendinizi geliştirdikçe yapabileceğiniz ürünlerinde sayısı gitgide artacaktır. Eğer hiç seramik hamuru ile çalışmadıysanız öncelikle küçük ve basit objelerle işe başlayabilirsiniz.

Başlangıç bilgilerini internette ki videolardan ya da kurslardan öğrenebilirsiniz. Kendinizi geliştirdikçe farklı seramik hamurları ve işleme teknikleri ile yeteneğinizi geliştirerek biblolar, duvar süsleri yapmaya başlayabilirsiniz. Motif teknikleri ile yaptığınız objeleri çok daha göz alıcı hale getirmeniz mümkündür.

Seramik Çamur Kullanırken Dikkat Edilecekler

Hayal gücünüzün sınırlarında gezinebileceğiniz seramik çamur işlerinde bazı noktalara dikkat etmezseniz emekleriniz bir anda ziyan olabilir. Şekillendirmesi oldukça kolay olan bu çamuru hava almayacak şekilde saklamazsanız kolayca kuruyabilir. Ama kuruyan kısımları biraz su serperek yeniden yumuşak hale getirebilir.

Sırlama aşamasında eğer ilk defa yapıyorsanız bir uzmandan yardım almanızı öneririz. Sır, yapılan çamurdan küçük olmamalı ve fırın içi basınç doğru şekilde ayarlandıktan sonra işlenen seramik çamuru içine koyulmalıdır. Son olarak sorunsuz kullanmak için boyadığınız çamuru mutlaka verniklemelisiniz. Siz de https://www.crafist.com.tr/seramik-camur internet sayfası aracılığıyla seramik çamur temin edebilirsiniz!

Etiketler:

sponsorlu bağlantılar

Yorum Yaz