Google’da hızlı index alma yöntemleri

Google’da hızlı index alma yöntemleri

Sitenize / blogunuza özenle hazırlayıp eklediğiniz içeriklerden, haberlerden hemen organik ziyaretçi almaya başlayabilmek ve olası içerik hırsızlıklarından sitenizin olumsuz etkilenmemesi için hızlı index alma hayati önem taşır. Arama motorlarının sitenizi hızlı indexlemesi için belli başlı yöntemler şöyle;

1.Sitenize bir içerik eklediğinizde linkini hemen sosyal medya hesaplarınızda paylaşın. Sitenizin altyapısı wordpress ise bunu otomatik olarak yapabilecek bir eklenti kullanmanız zamanda tasarruf etmeniz için faydalı olabilir.

2.Sitenize içerik ekleme aralıklarının sık ve düzenli olmasının indexlenme hızınıza ciddi bir katkısı vardır. örneğin kişisel blogunuza pazartesi ve cuma günleri 20:00-21:00 saatleri arasında makale eklemek, haber sitenize her gün her saat haber eklemek gibi.

3.WordPress kullanıyorsanız Yoast Seo ya da All in one Seo gibi eklentiler kullanarak otomatik şekilde sitemap oluşturabilir. Arama motorlarının, sitenize yeni eklenen sayfalarınızdan hızlı bir şekilde haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

4.Aşırıya kaçmamak koşulu ile yeni yazılarınıza ait linkleri bir ya da iki imleme sitesinde ( scoop.it ya da benzer kaliteli sitelerde ) de paylaşabilirsiniz.

Hızlı index alma konusundaki deneyim ve bilgilerinizi yorum bölümünden yazarak paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

sponsorlu bağlantılar

Yorum Yaz