Web Sitesi İçin Örnek Hakkımızda Yazısı

Web Sitesi İçin Örnek Hakkımızda Yazısı

Web siteniz için etkileyici bir hakkımızda yazısı hazırlamanıza yardımcı olabilecek ipuçları ile işinizi kolaylaştırıyor ve örnek hakkımızda yazısı ile anlattıklarımızın pekişeceğini umuyoruz….

Hakkımızda sayfası ve dolayısı ile hakkımızda yazısı her web sitesi için olmazsa olmazlardandır. Söz konusu bir firma olduğunda bu sayfa çok daha önem kazanır. Firmanın web sitesini ziyaret eden kişilerin işletme hakkında bilgi sahibi oldukları bu alan özenle hazırlanmalıdır.

Hakkımızda yazısı sadece reklam amaçlı süslü cümlelerden oluşmamalıdır. Okuyanı sıkmayacak kadar kısa, firmayı tanıtmaya yetecek kadar uzun olmalıdır. Bu açıdan metin hazırlandıktan sonra tekrar tekrar okunarak gereksiz cümleler varsa yazıdan çıkarılabilir, varsa yazım hataları düzeltilip anlatım bozuklukları varsa giderilebilir.

Hakkımızda yazısında firmanın öne çıkan özellikleri mutlaka vurgulanmalıdır. Özellikle e-ticaret sitelerinde hakkımızda yazısı bir kat daha önem kazanmaktadır. Özellikle de o siteden daha önce alışveriş yapmamış, firmayı tanımayan ziyaretçilerin satın alma yapıp yapmama kararını bu sayfada buldukları ya da bulamadıkları fazlasıyla etkileyebilecektir. Bu açıdan hakkımızda yazısı örneğimizi gerçek olmayan (hayali) bir e-ticaret sitesi için hazırladık…

Hakkımızda Yazısı ( Örnek )

**** sitemiz, kırtasiye malzemeleri alanında en kaliteli ürünleri tüketiciye en uygun fiyatlarla sunma amacıyla **** tarihinde **** ltd. şti. tarafından kurulmuştur. **** yılından bu yana ofis ve kırtasiye malzemeleri sektöründe . İstanbul *****’da  bulunan firmamız her zaman müşterilerinin memnuniyetini öncelikleri arasında ilk sıraya koymuştur. Bu yaklaşımımızı E-ticaret sitemizden yapılan alışverişler için de aynı titizlikle göstermeye devam etmekteyiz. Müşterilerimizin verdikleri siparişlerin en kısa sürede kendilerine ulaşması için sürekli olarak stoklu çalışmaktayız.

**** sitemiz üzerinden yaptığınız alışverişlerin en sorunsuz şekilde gerçekleşmesi ve gerekli durumlarda iptal, iade ve değişim taleplerinin hızla işleme alınabilmesi için müşteri hizmetlerimiz her zaman sizi dinlemeye ve çözüm üretmeye hazırdır. İyi alışverişler dileriz!

Hakkımızda Sayfasında Neler Yer Alabilir?

Hakkımızda sayfasında hakkımızda yazısının (metnin) yanı sıra firmanın mağaza, depo ve e-ticaret biriminden fotoğraflar, varsa tanıtım filmi videosu, firmanın sahip olduğu marka tescili, ticaret odası faaliyet belgesi, kalite belgesi gibi güven verici kurumsal kimliği gösteren belgelerin görüntüleri de yer alabilir. Ayrıca sosyal medya hesapları ve müşteri hizmetleri iletişim bilgilerine de yer verilebilir.

Etiketler:

sponsorlu bağlantılar

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. Erdem dedi ki:

    Normalde bir web sitesinin hakkımızda sayfasına çok nadiren bakma gereği duyarım. Ancak söz konusu olan tanınmamış, daha önce herhangi bir şey almadığım bir alışveriş sitesi ise mutlaka hakkımızda sayfasını incelerim. Sayfada yer alan metin bende güven sağlamaz, soru işaretleri bırakırsa da kesinlikle alışveriş yapmayı ve hatta müşteri olarak üye olmayı düşünmem bile.

Yorum Yaz