Web sitesi ziyaretçi sayısını artırmak için öneriler

Web sitesi ziyaretçi sayısını artırmak için öneriler

İnternet çağı olarak nitelendirilen günümüzde, bir web sitesine sahip olup da çok ziyaretçi almanın hayalini kurmayan yok gibidir. Web sitesi ziyaretçi sayısını artırmak için önerileri sizin için derledik.

1) İnternet sitenizin daha hızlı açılması için çalışma yapın

Web sitenizde tablolar varsa bunları div yapısına çevirin, en kısa sürede css öğrenin ve sitenize uygulayın. Sitenizdeki kodların ne kadar azaldığına şaşıracaksınız.

Sayfalarınızdaki gereksiz resimleri, varsa flash animasyonları kaldırın. Sitenizin şablonunda bulunan görsellerin (logo, kenarlık v.b.) dosya boyutlarını küçültün. Yazılarınıza ekleyeceğiniz resimleri de aynı şekilde optimize ederek sayfalarınızın açılmasını geciktirmelerini engelleyin.

2) Sitenize düzenli olarak içerik, benzersiz yazılar eklemeyi ihmal etmeyin

Hazırladığınız içeriklerde mümkün olduğunca sizin tarafınızdan hazırlanmış bir görsel ya da çektiğiniz bir ya da birkaç fotoğrafın bulunması hem ziyaretçinin ilgisini çekecek hem de görsel aramalarından da ziyaretçi almanıza katkı sağlayacaktır.

Yazılarınıza çok uzun başlıklar atmak yerine konuyu en kısa şekilde anlatan 4-6 kelimelik başlıklar seçin. Hem başlıklarda, hem de metin için de gereksiz anahtar kelime tekrarlarına girmeyin. Ziyaretçinize anlamsız gelecek bu davranış, ziyaret süresini kısaltacak, kötü bir izlenim bırakacak, orta ya da uzun vadede sitenize hiçbir fayda sağlamayacaktır.

3) Ziyaretçilerinizin sadece sayısını değil davranışlarını (Google analytics v.b. araçlar ile) da takip edin.

Sitenizi her zaman ziyaretçinin kolay kullanacağı şekilde tasarlayın ve geliştirin.

4) Sitenize eklediğiniz içerikleri sosyal medya hesaplarınızda paylaşın.

Facebook, Twitter, Pinterest gibi sosyal medya sitelerinde siteniz için alacağınız sayfalarda yapacağınız paylaşımlar sitenizin bilinirliğini arttıracak, size ziyaretçi dönüşü sağlayacaktır.

5) Sitenizden yaptığınız link çıkışlarını minimumda tutun.

Unutmayın ki bir siteye link vermek ona referans olmak demektir, seçici olun ve sitenizi link çöplüğüne döndürmeyin.

Bir web sitesinin kısa sürede yüksek hit alması iyi gibi görünse de, sürece yayılmış daha kademeli bir ziyaretçi artışı çok daha sağlıklıdır. Bu şekilde sağlanacak başarı uzun vadeli de olacaktır. Tüm bunlar sağlama ve web sitesi ziyaretçi sayısını arttırmak için istikrarlı çalışmak önemlidir.

Etiketler:

sponsorlu bağlantılar

Yorum Yaz